Depresja to jedna z najczęściej występujących chorób psychicznych w naszym kraju. Szacuje się, że nawet 10% populacji Polaków zmaga się z nią. W grupie narażonych na zachorowanie są w głównej mierze kobiety, ponieważ to właśnie u nich jest depresja jest diagnozowana niemal dwa razy częściej niż u mężczyzn.

Eksperci WHO twierdzą, że do 2020 roku depresja stanie się najpowszechniejszym zaburzeniem psychicznym, a zarazem jedną z najpoważniejszych chorób (zaraz po chorobach układu krążenia) występujących na świecie.

Depresja to choroba podstępna i w wielu przypadkach trudna do zdiagnozowania. Często poza standardowymi objawami psychicznymi towarzyszą jej problemy zdrowotne, które wydają się zupełnie z nią niezwiązane, co dodatkowo utrudnia rozpoznanie.

Także leczenie depresji nie należy do łatwych. Zazwyczaj wiąże się z podawaniem leków, psychoterapią oraz dodatkowymi zajęciami wspomagającymi terapię.

Nasza strona powstała z myślą o kobietach już walczących z depresją, ale również o tych, które dopiero zauważają jej objawy. Depresję warto poznać i wiedzieć o niej jak najwięcej, gdyż może dopaść każdego, o czym świadczą chociażby doniesienia prasowe przedstawiające „sławnych i bogatych”, których zaatakowała.

Zachęcamy do śledzenia naszych wpisów.